Opcje przeglądania
Producent
        Rozmiar pędzla Szerokość końcówki Długość końcówki
- pędzel płaski syntetyczny Akryl ★★★★★     4 4mm 9mm
- niklowe okucie Akwarela ★★★     8 8mm 12mm
- krótki, czerwony trzonek Tempera ★★   12 10mm 15mm
- niezwykle wytrzymałe włosie Olej ★★★★   18 15mm 19mm
- uniwersalny       20 20mm 23mm

Lineo pędzel Hobby Robusto Flat seria 1157

"Robusto" z języka włoskiego oznacza "silny" - i właśnie takie jest włosie pędzli z serii 1157. Seria "Hobby Robusto" wyróżnia się bardzo mocnym czarnym syntetycznym włosiem oraz czerwonymi lakierowanymi trzonkami.
Stworzenie tego mocnego syntetycznego włosia było kierowane zastąpieniem włosia zwierzęcego.

Włosie Robusto jest odporne na długotrwałą pracę, zapewnia komfortowe nakładanie farby i jest łatwe do czyszczenia. Pędzle Robusto świetnie zachowują kształt. Są polecane również do cięższych, chropowatych powierzchni jak drewno, tektura, ceramika itp.

Zobacz więcej
Robusto mogą być przechowywane w wodzie przez dłuższy czas, bez szkody dla jakości ani kształtu włosia.

Chłonność wody jest trochę mniejsza niż włosie naturalne, jednak zwraca się to z nawiązką innymi cechami - sprężystością, odpornością. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzi się tez do akwareli - jak na włosie syntetyczne ma sporą chłonność wody, przenosi dużo pigmentu i jest polecany do malowania dłuższych oraz precyzyjnych pociągnięć. W video w dalszej części opisu widać jak długie pociągnięcie pędzla z akwarelą można wykonać tymi pędzlami.

Jeden pędzel do wielu technik!

Polecane do farb akrylowych, olejnych, akwarelowych, a także do farb hobbystycznych, farb do ciała, farb ceramicznych, farb do tkanin, do modelarstwa itp.

Jeden pędzel do wielu powierzchni!

Można nimi malować nie tylko po papierze oraz płótnie ale i po wszelkiego rodzaju kartonach, po drewnie, płytach itp. Ich mocne włosie jest wyjątkowo odporne na chropowatość podłoża.

Na załączonym video artystka Elke Memmler przedstawia uniwersalność serii Robusto - używa ich do akwareli, akrylu oraz oleju, maluje na papierze, drewnie oraz kartonie. Podkreśla, że podczas malowania akrylami, przechowuje pędzle w wodzie większość czasu, by farba na nich nie zaschła.

Pędzle Robusto to pędzle dla każdego

Pędzle Robusto są niezwykle uniwersalne. Sprawdzają się do wielu technik, wielu powierzchni, wielu typów farb. Są odporne i mają bardzo atrakcyjny stosunek ceny do jakości.

Opakowanie: 5 szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl