Blog kategorie
 
Co to jest certyfikat FSC?
Co to jest certyfikat FSC?

FSC (Forest Stewardship Council) jest międzynarodową organizacją not-for-profit, która wyznacza standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej, biorąc pod uwagę aspekty społeczne, ekologiczne i ekonomiczne.

"Kiedy drewno opuszcza las z certyfikatem FSC, zapewniamy, że certyfikowane firmy w całym łańcuchu dostaw spełniają nasze standardy, tak aby w przypadku produktów zawierających logo FSC mieć pewność, że zostały wykonane z surowców pochodzących z odpowiedzialnych źródeł. W ten sposób certyfikacja FSC pomaga podejmować etyczne i odpowiedzialne decyzje w lokalnym supermarkecie, w księgarni, w sklepie z meblami i w wielu innych miejscach.

Nie określamy tych standardów samodzielnie. Konsultujemy się z naszą globalną siecią ekologicznych, społecznych i ekonomicznych interesariuszy, aby zapewnić, że normy gospodarki leśnej odpowiadają wszystkim potrzebom, od ludności rdzennej do zagrożonych gatunków zwierząt, uwzględniając jednocześnie potrzeby ekonomiczne."

. logo certyfikat FSC.

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików o FSC (video w języku angielskim):

 

 

Wiele produktów SMLTArt ma certyfikat FSC. SMLTArt ceni surowce certyfikowane, również z recyclingu. Ich misją jest tworzenie produktów nie takich jakie już są na rynku w tańszej wersji, ale produktów wyjątkowych, lepszych. 

 

 

rodzaje certyfikatów FSC

Istnieją trzy rodzaje certyfikatu FSC

FSC 100% FSC RECYCLED FSC MIX
Etykieta  „FSC 100%” oznacza, że drewno, z którego wykonano produkt, pochodzi wyłącznie z lasów certyfikowanych w systemie FSC Etykieta „FSC Recycled” oznacza, że całość drewna lub papieru, z którego wykonano produkt  pochodzi z materiałów odzyskanych. Etykieta „FSC Mix” oznacza, że drewno w ramach produktu pochodzi z materiałów z certyfikatem FSC, z recyklingu, albo z drewna kontrolowanego.  O FSC dowiesz się więcej na polskiej stronie organizacji: https://pl.fsc.org/pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl