Producenci
 
Farby Derwent Pastel Shades z Abby Nurre
Farby Derwent Pastel Shades z Abby Nurre

Pastelowe odcienie widzimy w skrzydłach flamingów, kulkach sorbetów, na letnim niebie. Czy tak jak ja nie oprzesz się makaronikowi ani różowej lemoniadzie?

Jako akwarelistka, uwielbiam malować słodkie motywy, uchwycać ich niezapomniane kolory, jednak czasami moja paleta jest ograniczona. Odcienie pastelowe są z natury mniej nasycone niż kolory podstawowe i uzupełniające, a przy ich tworzeniu za pomocą farb akwarelowych można uzyskać lekkość za pomocą dwóch technik. Pierwsza polega na zmieszaniu dużej ilości wody z odrobiną farby - w tej technice jednak niełatwo uzyskać żywe pastelowe odcienie przy użyciu tradycyjnych akwareli. Druga opcja polega na zmieszaniu bieli z kolorem, ale to zagraża uroczej przezroczystości akwareli.

Czas spróbować czegoś nowego: premierowy zestaw kostek do malowania Pastel Shades firmy Derwent.

Pastel Shades - testowanie palety kolorystycznej

Do moich eksperymentów użyłam:

Paleta kolorystyczna zestawu Pastel Shades

Eksperymenty zaczęły się od przetestowania palety kolorystycznej. Tak samo jak z tuszami Inktense oraz zestawem farb Metalicznych Derwent, farby pastelowe można nakładać nie mieszając ich kryjącą warstwą. Można je też mocniej rozwodnić dla uzyskania np. gradientu.

Podczas poznawania nowego medium lubię malować małe abstrakcyjne widoczki. W tym przypadku użyłam odcieni Coral Pink, Peach oraz Lemon do zachodu słońca, Cornflower Blue oraz Turquoise w studium oceanu, oraz Stormy Grey w połączeniu z Silver Blue, by odwzorować porywiste burzowe niebo.

Testowanie zestawu Derwent Pastel Shades

Często maluję dzikie zwierzęta, a pastele od razu skojarzyły mi się z flamingami. Tym bardziej ucieszył mnie odcień "Flamingo Pink" w zestawie. Wykonałam dwie ilustracje flamingów - jedna ze skupieniem się na detalach, a druga zaś z efektownym rozmytym tłem. Cieniowanie ptaków wykonałam kolorami Peach, Coral Pink oraz Orchid Pink. Dodałam też trochę pastelowożółtego "Lemon" aby zaznaczyć słoneczne światło. W tle znajdziecie Cornflower Blue oraz Turquoise.

Pastel Shades są po wyschnięciu permanentne. To znaczy, że możemy nakładać następną warstwę nie martwiąc się, że te pod spodem się rozpuszczą / rozmarzą. Najbardziej nasycone odcienie różu uzyskałam dodając drugą warstwę w wybranych miejscach.

Ilustracje Flamingów wykonane zestawem Pastel Shades

Ilustracje Flamingów malowane Derwent Pastel Shades

Magia zaczęła się dziać też podczas mieszania Pastel Shades z innymi paletkami Derwent: Derwent Inktense oraz Zestawem Metalicznym. Nakładanie metalicznych farb na odcienie pastelowe było bardzo relaksujące - te uspokajające pary barw zachwycały, a metaliczne drobinki nadały matowym Pastel Shades wymiaru. Obejrzyjcie poniższe zestawienia:

Połączenie zestawów Pastel Shades oraz Metallic Paint

 

Do większego studium kwiatów jako referencja posłużył mi mój bukiet ślubny. Użyłąm dużo zieleni, odcieni lawendy i dodałam farby metaliczne, by nadać pracy błysku.

Ilustracja bukietu malowana zestawem Pastel Shades oraz Metallic Paint.

 

Od tematów ślubnych do deseru - Pastel Shades to czysta słodycz! Bardzo lubię palety Derwent ze względu na ich kolorystykę. Myśląc o Inktense, jasnych odcieniach Pastel Shades, mieniących się farbach metalicznych derwent - do głowy wpadły mi makaroniki posypane cukrem i posypkami.  Malowanie zaczęłam od nałożenia Pastel Shades, następnie skontrastowałam je głębokimi odcieniami Inktense, finalnie nałożyłam farby metaliczne, które mienią się jak cukrowa skorupka.

Makaroniki namalowane farbami Pastel Shades, tuszami Inktense oraz farbami Metallic Paint

 

Jeśli uwielbiasz słodycze i zachody słońca - koniecznie spróbuj nowej paletki farb Pastel Shades.

Po raz kolejny Derwent dostarczył kompaktową, wszechstronną i łatwą w transporcie paletę, która nadaje zupełnie nowy wymiar pracom. Nic, tylko się cieszyć i malować!

Pastel Shades w połączeniu z tuszami Inktense w kostkach

Bardzo dziękujemy artystce Abby Nurre za przygotowanie tego artykułu. Więcej prac Abby znajdziesz na jej stronie internetowej, profilu Facebook oraz Instagramie.

Źródło: blog Derwent UK.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl