• Derwent Art
  • Kreul
  • Kuretake Zig
  • Lineo
  • Schjerning
  • Lukas
  • Nerchau
  • SMLTArt
O nas

Firma Paleta Art działa już od 1995 roku i jest jedną z pierwszych firm tworzących rynek zaopatrzenia plastyków w Polsce. Zaopatrujemy sklepy w profesjonalne artykuły przeznaczone dla artystów plastyków oraz hobbystów.
Od początku naszej działalności kładziemy nacisk na jak najwyższy poziom obsługi klientów i stale poszerzamy wachlarz produktów.
Z naszym doświadczeniem i wiedzą, przyjazną kadrą, modułem zaopatrzenia sklepów plastycznych online oraz szeroką siecią dystrybucji w Polsce, gwarantujemy finalnym odbiorcom łatwą dostępność wysokiej jakości towarów.

Mamy w ofercie materiały artystyczne renomowanych firm:
Derwent, Kuretake, SMLTArt, Lineo, Pidilite, Lukas, Nerchau, Chameleon, Schjerning, Kreul, Zieler.

Naszym pierwszym poważnym partnerem była tradycyjna angielska firma Daler-Rowney, z którą współpraca przez wiele lat stanowiła bazę naszej działalności. Wprowadziliśmy materiały Daler-Rowney na polski rynek i zajmowaliśmy się z powodzeniem ich dystrybucją do 2016 roku, kiedy to Daler-Rowney,  wcześniej firma rodzinna, stała się częścią dużej korporacji, co zmieniło reguły sprzedaży.

Już w latach dziewięćdziesiątych włączyliśmy do oferty produkty kolejnych angielskich firm - pełen asortyment kredek, ołówków i pasteli z firmy Derwent oraz markery Promarker do prac artystycznych i projektowych.

Obecnie oferujemy pisaki i markery japońskiej firmy Kuretake. Japońską jakość doceniają nasi klienci, więc wachlarz produktów Kuretake rozszerzyliśmy o doskonałe farby akwarelowe Gansai Tambi, tusze i pędzle do kaligrafii.

Chcąc spełnić oczekiwania również artystów amatorów oraz uczniów postaraliśmy się o materiały dla tej, coraz większej grupy klientów. Zaczęliśmy od farb i mediów dla hobbystów indyjskiej firmy Pidilite oraz niemieckich pędzli Lineo. W roku 2014 rozszerzyliśmy naszą ofertę o dwie znane niemieckie marki: Lukas i Nerchau. Z firmy Lukas w naszej ofercie znalazły się farby akrylowe i media, a z firmy Nerchau pisaki do tkanin i porcelany, a także media do farb i do techniki decoupage. Do grupy producentów z rynku hobbystycznego dodaliśmy niemiecką markę Kreul. Znakomite farby i pisaki do porcelany i tkanin, pisaki do tatuażu, media transferowe i do pouringu - to niektóre z hitów Kreula. W 2015 roku nawiązaliśmy współpracę z firmą Chameleon produkującą wyjątkowy rodzaj markerów do ilustracji. Są one wspaniałym uzupełnieniem oferty pisaków i markerów w naszym portfolio. Od 2016r. nasza oferta dla hobbystów powiększyła się o znaną duńską firmę Schjerning-Faver, natomiast wiosną 2017r. pojawiły się u nas pierwsze produkty SMLTArt, czyli doskonałe bloki dla każdego i do każdej techniki artystycznej. Rok 2018 wzbogacił naszą ofertę o atrakcyjne zestawy angielskiej firmy Zieler umożliwiające, także początkującym, przeżycie twórczej przygody w takich dziedzinach jak np. linoryt czy kaligrafia.

Wszystkie firmy z którymi współpracujemy są uznanymi na świecie producentami najwyższej jakości materiałów dla plastyków.

Zapraszamy Państwa do korzystania z naszej strony internetowej. Staraliśmy się by była zarówno wyczerpującym źródłem informacji o naszych produktach jak i przyjaznym w obsłudze narzędziem, które będzie służyć pomocą naszym wszystkim klientom. Oprócz opisów, do niektórych materiałów przypisane są filmy wideo, zawierające wskazówki dotyczące zastosowania produktu. Jeśli to możliwe załączamy również inne materiały pochodzące od producenta takie jak: ulotki, broszury i tabele kolorów. Mamy nadzieję, że te dokładne informacje przekonają Państwa o rzetelnej jakości naszych materiałów.

To, co nas wyróżnia to dbałość o etykę biznesu, kreatywność oraz indywidualne podejście do klienta.
Ponieważ kochamy sztukę staramy się ją wspierać, umożliwiając artystom pracę z materiałami, które spełnią ich oczekiwania.

W roku 2020 Paleta Art obchodziła 25-lecie swojego istnienia!

Już od ćwierć wieku nasza firma dostarcza Państwu materiały dla plastyków oraz hobbystów.

Część z Państwa jest z nami od samego początku – dziękujemy! 

Część od niedawna i Tych witamy z nadzieją, że pozostaniecie z nami na kolejne lata!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl