Od pokoleń artyści na całym świecie wybierają markę Derwent i ufają jej w zakresie jakości rysunkowych materiałów artystycznych. Dumne dziedzictwo firmy Derwent sięga 1832 roku.

Szeroka gama ołówków i kredek Derwent jest synonimem jakości i kunsztu. Derwent stosuje rygorystyczną kontrolę jakości w produkcji szerokiej gamy produktów, dzięki czemu od pokoleń doskonali sztukę wytwarzania kredek artystycznych. Derwent stawia na ścisłą współpracę z artystami co pozwala nieustannie rozwijać i ulepszać nie tylko tradycyjne ołówki i kredki, ale także wprowadzać nowe, innowacyjne produkty dla wszystkich pokoleń artystów i hobbystów.

Zobacz więcej

 

Garść faktów:

1500 - W Borrowdale, Lake District odkryto złoża grafitu. To wydarzenie jest uważane jako narodziny w Keswick produkcji pierwszych ołówków. Obecnie w Keswick znajduje się Derwent Pencil Museum.

1832 - Produkcja ołówków w Keswick kwitnie.

1916 - Założenie Cumberland Pencil Co.

1832 - Prezentacja przez Cumberland Pencil Co. pierwszej kolorowej kredki.

1914 - Derwent zaprojektował do celów wojskowych ołówek z sekretną mapą oraz kompasem

1960 - Wprowadzenie nietoksycznych pigmentów.

2001 - Stworzenie największej kredki na świecie.

2002 - Nagroda królowej Queen’s Award for Enterprise przyznana za opracowanie systemu aplikacji farby bez użycia rozpuszczalnika, co znacznie podniosło jakość powietrza w regionie produkcji. Inne inicjatywy ekologiczne Derwent to np. spalanie pyłu po produkcji kredek w zimowych miesiącach do ogrzania fabryki, zbieranie deszczówki, czujniki ruchu kontrolujące lampy, udział w inicjatywie Valpack dotyczącej opakowan kredek.

2008 - Otwarcie nowej fabryki.

2016 - Derwent odznaczony znakiem "Made in Britain"

Znaleziono produktów: 1124

Opakowanie: 12 szt.
Opakowanie: 12 szt.
Opakowanie: 12 szt.
Opakowanie: 12 szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl