Blog kategorie
 
Artopolosis o Pastelach suchych Derwent
Recenzja Pasteli suchych Derwent

Absolutnie największym artystycznym hitem ostatnich 2 lat są pastele suche w kredce. Ich rynek rozwija się w ekspresowym tempie. Szybkość pracy, łatwość tworzenia detali oraz uzyskiwania realistyczny rysunków na wysokim poziomie przyciąga do siebie coraz więcej artystów.

Marka Derwent również posiada w swojej ofercie pastele w kredce o nazwie Derwent Pastels.

Zestaw pasteli suchych w kredce Derwent

Kredki pastelowe Derwent zawierają 72 kolory, w których znajdziemy wiele naturalnych odcieni, które często przydają się artystom zarówno którzy zajmują się rysowaniem zwierząt, portrecistom, czy tym którzy lubują się w tworzeniu pejzaży.

Pastele suche derwent

Moją szczególna uwagę przyciągnęły naturalne odcieni brązów, zieleni oraz niebieskiego. A tym artystom, którzy tworzą rysunki zwierząt, mogę polecić kolory Tan (P570) oraz Pale Olive (P490), które ostatnio towarzyszą mi przy powstawaniu każdego rysunku.

Przy używaniu pośrednich kolorów można zachwycać się ich naturalnością.

Często pastele w kredce są bardziej odporniejsze na rozcieranie ale pasteli w kredce Derwent to nie dotyczy, gdyż absolutnie cudownie rozcierają się palcem. Dzięki temu możemy utworzyć przepiękną bazę bez żadnych smug, oraz tworzyć idealnie gładkie połączenia kolorystyczne. Nie potrzeby używania sztyftowych pasteli do tworzenia gładkich powierzchni. Rysując portret zwierząt tymi kredkowymi pastelami zwróciłam uwagę na to, że możliwe jest uzyskanie większej gładkości sierści, ale też przez ich łatwość w rozcieraniu trzeba uważać, by skończonych elementów na rysunku nieuważnie nie rozmazać.

Chyba to co najbardziej potrafi zirytować artystę to wciąż łamiąca się kredka. Niestety kredki pastelowe z powodu swojej struktury są mniej odporne na łamanie i przy Derwent Pastels zdarzyło się klika wpadek, ale było one mniej liczne, niż przy używaniu pasteli w kredce innych marek.

To czego trzeba się nauczyć pracując z Derwent Pastels to pracy na warstwach -wygląda ona trochę inaczej, niż w przypadku innych kredek pastelowych, ale jak już spostrzeżemy co i jak to możemy osiągnąć bardzo fajne efekty.

Świetną sprawą jest to, że Derwent Pastels są bez problemu dostępne praktycznie w każdym sklepie plastycznym, dzięki czemu po skończeniu się jakiejś kredki nie ma problemu z dokupieniem kolejnej.

 

 

Nazywam się Anna Kucharska i zajmuję się rysowaniem realistycznych rysunków zwierząt. Ponad rok temu odkryłam, że nie tylko uwielbiam przebywać wśród zwierząt, ale równie dużą satysfakcję sprawia mi ich rysowanie. Najczęściej na moją sztalugę trafiają pieski i kotki, aczkolwiek jestem w stanie narysować zarówno słodkiego puchatego królika, jak i pozbawionego włosów sfinksa. Nie jestem mi też straszne narysowanie bardziej egzotycznego i oryginalnego zwierzaka jak np. wąż, lis, czy świnka.

artopolosis.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl