Blog kategorie
 
Tworzenie wiosennej kaligrafii za pomocą zestawu farb Inktense
Tworzenie wiosennej kaligrafii za pomocą zestawu farb Inktense i Shaydy Campbell

Czerp inspirację z wiosennych kwiatów, które zaczynają kwitnąć i ćwicz swoje umiejętności kaligrafii tworząc kwiatową pracę. Artystka Shayda Campbell pokazuje, jak ona stworzyła ten „kwitnący” obraz za pomocą Inktense.

 

Cześć! Nazywam się Shayda Campbell i dziś użyję zestawu Derwent Inktense Paint Pan Set, aby stworzyć kwiatową kompozycję. To prosty i szybki projekt, który każdy może wykonać. Zestaw Inktense jest łatwy w użyciu i na tyle kompaktowy, że można go włożyć do kieszeni i wyciągnąć, gdy pojawi się napływ kreatywności i po prostu zacząć tworzyć!

 

Kwiatowa praca taka jak ta to wspaniały pomysł dla początkującego artysty akwareli. Kwiaty i liście są różnorodne, więc uwolnij się od stresu związanego ze „zrobieniem tego dobrze”. Nie musisz się martwić o namalowanie idealnego kwiatu; zamiast tego możesz skupić się na tym, jak ułożyć pędzel w dłoni. Kiedy malujesz liście i pnącza skup się na nacisku wywieranym na papier. Może być on delikatny i precyzyjny używając czubka pędzla albo mocny i ekspresyjny, tworząc duże liście i płatki.

W porządku. Kończę z malarską poetyką. Pozwól, że pokażę ci proces. Najpierw zaczęłam od zmieszania pięknej ciemnej zieleni. Zestaw farb zawiera kostki tuszu Inktense, gąbkę oraz pędzel wodny, więc naprawdę masz wszystko czego potrzebujesz na wyciągnięcie ręki bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Użyłam pędzla wodnego do zmieszania koloru, a następnie zaczęłam pracę od namalowania kilku liści na kartce. Wypełniłam nimi papier pozostawiając pusty środek.

Następnie dodałam kilka bardziej szczegółowych kształtów botanicznych. Użyłam nieco cieplejszej zieleni i pomalowałem mniejsze, delikatniejsze liście w różnych odcieniach.

Po namalowaniu zielonych liści, zmieszałam głęboki fiolet i zaczęłam malować kwiaty. Pamiętaj, że kształt kwiatu jest bardzo niejednoznaczny. Kwiat rzadko wygląda jak ikona z czterema lub pięcioma płatkami, którą tak często widujemy. Pędzel z farbą wodną na papierze stworzy organiczny kształt, który na pewno będzie bardziej przypominał prawdziwy kwiat niż ten znajomy zestaw płatków. Dodanie szczegółów pręcika i/lub łodygi pomoże ożywić Twoją organiczną pracę.

Zdecydowałam się nieco rozszerzyć paletę kolorów i wykończyłam botaniczny obraz kilkoma jasnoróżowymi kwiatami i liśćmi. (Ponownie zostawiłam środkowy obszar pusty i po prostu wypełniłem obramowanie).

Na koniec użyłam czarnej farby i pędzla wodnego, aby zrobić na środku napis „Bloom”. Pędzel wodny to świetne narzędzie do pisania. Możesz łatwo zwiększyć nacisk, aby uzyskać grubsze pociągnięcia lub zmniejszyć nacisk, aby uzyskać cienkie, delikatne pociągnięcia w górę. Pędzel wodny ułatwia również uzyskanie tego dość wodnistego i półprzezroczystego wyglądu każdej litery. Starałam się, aby moje litery były nieprzezroczyste u góry i jaśniejsze w kierunku dołu. Taki rodzaj pędzla ułatwia dodanie odpowiedniej ilości wody do formy każdej litery i myślę, że efekt końcowy jest całkiem niezły!

Mam nadzieję, że zainspirujesz się do stworzenia takiej wiosenno kwiatowej pracy. Zestaw Derwent Inktense Paint Pan Set zawiera wysokiej jakości farby, które możesz nosić w kieszeni i zabrać ze sobą niemal wszędzie! Tego lata będę używała mojego zestawu nad morzem. Ale do tego czasu powieszę „Bloom” na lodówce, aby po prostu mieć wiosnę w domu!

 

Shayda Campbell uczy „idealnie niedoskonałego” malarstwa akwarelowego, ilustracji i bullet journal na YouTube. Zobacz więcej jej prac na www.shaydacampbell.com i Instagramie.

 

Więcej informacji o Derwent Inktense znajdziesz tutaj.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl