Blog kategorie
 
Świadomie wybieraj i twórz z pasją! Wszystko o znakowaniu produktów marki KREUL
Świadomie wybieraj i twórz z pasją! Wszystko o znakowaniu produktów marki KREUL

Firma Kreul jest jednym z przodujących producentów artykułów artystycznych i materiałów do tworzenia. Ich podejście do znakowania produktów jest ważnym elementem zaangażowania w ekologię, jakość, zgodność z prawem i bezpieczeństwo produktów. Dokładne znakowanie produktów przez firmę Kreul pomaga konsumentom dokonywać świadomych i odpowiedzialnych wyborów.

Poniższy przegląd zawiera informacje na temat znaczenia tych terminów.

 

Testowany dermatologicznie 

Produkty testowane dermatologicznie przeszły testy tolerancji skórnej, podczas których dermatolog przeprowadza test naskórkowy na 30 osobach testowych zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi, aby upewnić się, że nie wystąpi żadna toksyczna lub drażniąca reakcja nietolerancji. 

Bez parabenów

Produkty niezawierające parabenów, ponieważ są toksyczne. Z tego powodu Komisja Europejska ograniczyła np. ilość dopuszczalną w kosmetykach. Parabeny to związki chemiczne stosowane jako konserwanty. 

Bez laktozy 

Produkty nie zawierają laktozy, gdyż osoby z nietolerancją laktozy nie są w stanie jej strawić – lub przynajmniej w niewystarczającej ilości – co może skutkować dyskomfortem (np. bólami brzucha). Laktoza jest naturalnym składnikiem mleka i jego przetworów.

Bezglutenowe 

Produkty nie zawierają glutenu, ponieważ u osób z predyspozycją do celiakii (nadwrażliwości na gluten) może to spowodować zapalenie jelit, które może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Gluten to mieszanina białek występujących w nasionach różnych rodzajów zbóż. 

Wegańskie 

Produkty wegańskie nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego, a podczas ich produkcji nie przeprowadzano ani nie zlecano żadnych testów na zwierzętach.

 

Etykietowanie ustawowe 

Jako niemiecki producent Kreul jest zobowiązany do etykietowania produktów i podawania specyfikacji prawnych na etykietach i opakowaniach. W ten sposób gwarantuje przejrzystość niezbędną dla ochrony zdrowia i środowiska. Dotyczy to na przykład alergii, a także właściwej utylizacji zużytych produktów. 

CE to skrót od Communauté Européenne (Wspólnota Europejska) i wskazuje, że produkt oznaczony tym znakiem jest zgodny z odpowiednimi europejskimi przepisami bezpieczeństwa.W przypadku Kreul jest to dyrektywa UE w sprawie bezpieczeństwa zabawek (2009/48/WE) i norma EN 71.GHS/CLP GHS oznacza Globalnie Zharmonizowany System Klasyfikacji Oznakowania i Pakowania Chemikaliów i ma na celu zapewnienie konsumentom bardziej przejrzystych informacji. Wdrożenie odbyło się zgodnie z Rozporządzeniem WE (nr 1272/2008), znanym również jako Rozporządzenie CLP. 

Poniższe symbole są piktogramami wskazującymi rodzaj zagrożenia zawartymi w rozporządzeniu CLP:

 

Niektóre produkty z asortymentu KREUL opatrzone są zwrotem wskazującym rodzaj zagrożenia EUH208: „Zawiera (nazwa substancji uczulającej). Może powodować reakcję alergiczną.” Substancją uczulającą jest środek konserwujący chroniący przed skażeniem mikrobiologicznym, a tym samym gwarantujący trwałość produktu.  


 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl