Opcje przeglądania
Producent
rodzaj kredki

kredka Derwent Drawing

Wyjątkowa, aksamitna konsystencja oraz paleta „kolorów ziemi” - niezastąpione do szkiców natury.

Kredki Derwent Drawing to jedyne w swoim rodzaju kredki o miękkiej, tłustej konsystencji, idealne do wykonywania rysunków przyrody o głębokich, soczystych barwach oraz studiów z natury i portretów. Miękki, pięciomilimetrowy rdzeń pozwala na łatwe mieszanie kolorów i zachęca do posługiwania się swobodną, ekspresyjną kreską. Kredki te pojawiły się na rynku w 1986 roku w gamie sześciu „kolorów ziemi”. Na życzenie klientów rozszerzono ten zestaw do imponującej palety 24 subtelnych, naturalnych odcieni zgaszonej zieleni, błękitu, szarości i beżu oraz jeszcze bardziej rozbudowanej gamy brązów.

  • Naturalne kolory (Idealne do rysowania: natury, portretów, zwierząt - włosy, sierść, pióra itp)
  • Kremowa, kryjąca formuła (idealnie się blendują)
  • Bardzo szeroki rdzeń (Najszerszy rdzeń wśród kredek Derwent)

Samanta Lesiak i kredki Derwent Drawing

Zobacz więcej
wzornik kredek Derwent Drawing

KREMOWA KONSYSTENCJA, ZNAKOMITE KRYCIE
Konsystencja Derwent Drawing przypomina kredki Lightfast. Ich światłotrwałość jet równie wysoka (odporność na blaknięcie nawet do 100 lat w warunkach muzealnych). Rdzeń kredek Drawing jest jednak na bazie wosku, a Lightfast na bazie oleju. Kolory z łatwością łączą się i mieszają na papierze. Wysoka zawartość pigmentu i duża siła krycia sprawiają,
że kredki Drawing doskonale sprawdzają się też na kolorowych i ciemnych tłach.

WYJĄTKOWO GRUBY RDZEŃ
Kredki Derwent Drawing posiadają najgrubszy rdzeń spośród wszystkich rodzajów kredek Derwent (5 mm) i są jednymi z najgrubszych kredek artystycznych na rynku. Daje to możliwość wyrazistego podkreślenia wybranego elementu, np. podczas nakładania warstw na gęste futro lub pióra.

sierść narysowana kredkami Derwent Drawing   


„Ta seria kredek jest unikalna, o niespotykanych właściwościach. Uwielbiam ich skondensowany pigment i wielką siłę krycia a jednocześnie cenię możliwość nakładania wielu przenikających się warstw. Dopracowałem moją technikę, tak aby wykorzystać pełnię możliwości tych kredek. Lubię łączyć je z ołówkami Derwent Graphic w moich ekspresyjnych pejzażach. Uważam, że są bardzo wytrzymałe w użyciu - pozwalają mi na swobodę w tworzeniu”

David Brammeld - Professional Artysta

rysunek wykonany kredkami Derwent Drawing

 

rysunek wykonany kredkami Derwent Drawing

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl